Beşiktaş JK – Rain İle Sponsorluk Anlaşması
Bizi Takip Edin Futbol ekonomisi facebookta futbol ekonomisi twitterde
x
Buradasınız >> Ana Sayfa Haberler & Makaleler Yönetim Manşet Beşiktaş JK – Rain İle Sponsorluk Anlaşması

Beşiktaş JK – Rain İle Sponsorluk Anlaşması
 
647425805
Futbolekonomi- 18 Mart 2022 Beşiktaş global lider kripto varlık platformu Rain Yazılım ve Ticaret A.Ş ile ikibuçuk yıllık toplamda 12,5 milyon euro + KDV karşılığında sponsorluk sözleşmesi imzaladı. Önümüzdeki sezondan itibaren geçerli olacak forma sponsorluğu anlaşması 2023-2024 sezonunun sonuna kadar devam edecek.önemli bir sponsorluk sözleşmesi imzaladı. Bu sözleşmeye göre,   2022-23 sezonundan itibaren iki sezon boyunca siyah beyazlılar yeni sponsoru kripto varlık platformu Rain'i göğsünde taşıyacak. Vodafone Park Güney Tribünü 2021-22 sezonu mart ayı itibarıyla 2 buçuk yıl boyunca Rain Tribünü olarak anılacak. 

Kulüpten yapılan açıklama aşağıdaki yer alıyor.

 

"Yapılan sponsorluk anlaşması doğrultusunda, 2022-23 sezonundan itibaren iki sezon boyunca formamızın göğsünde Rain yer alacak ve Vodafone Park Güney Tribünü 2021-22 sezonu mart ayı itibarıyla 2 buçuk yıl boyunca Rain Tribünü olarak anılacak.

Beşiktaş JK – Rain sponsorluk anlaşması lansmanı; Başkanımız Ahmet Nur Çebi, Asbaşkanımız Fatih Hakan Avşar, Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Enis Ulusoy, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ve Şirketler Grubu Genel Müdürümüz Seçil Aygül, Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Cenk Sümer, Rain Kurucu Ortakları Joseph Dallago (CEO), AJ Nelson ve Yehia Badawi ile Rain Türkiye Genel Müdürü Mehmet Çamır’ın katılımlarıyla Vodafone Park’ta gerçekleştirildi.

Başkanımız Ahmet Nur Çebi, Kulübümüzün global markalarla gücünü birleştirmeye devam ettiğini vurguladığı konuşmasında şunları söyledi:

“120. yılımızı kutlamaya hazırlandığımız 2022-23 sezonu öncesi çok önemli bir sponsorlukla gücümüze güç katıyoruz. Birçok ülkede faaliyet gösteren Rain, Türkiye’de kendi sektöründe güvenilirliği ve uluslararası tecrübesiyle öne çıkan bir kuruluş. İkisi de global değere sahip olan Rain ve Beşiktaş markalarının bir araya gelmesiyle heyecan verici bir iş birliği doğuyor. Dünyada önemli sponsorluklara imza atan Rain, artık forma göğüs ve tribün sponsorumuz olarak tüm gücüyle Beşiktaş’ın başarısına katkı sağlayacak. Rain ile uzun soluklu bir yola çıktığımıza ve ortaklığımızın çeşitlenerek süreceğine inanıyorum. Beşiktaş’ın nice başarılarında kol kola olacağız.”

Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Enis Ulusoy, lansmanda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Türk futbolu için çok önemli bir iş birliğine adım atıyoruz. Beşiktaş JK olarak, finansal hedeflerimiz doğrultusunda başarılı markalar ile yan yana duruyor ve uzun soluklu ortaklıklar gerçekleştiriyoruz. Rain gibi global bir markayı, yeni sezondan itibaren formamızın göğsünde taşıyacağımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Sponsorluk ve ortaklıklar, günümüz futbol ekonomisi içinde önemli bir paya sahip. Seyir zevkinin, heyecanın, rekabetin, tesisleşme ve altyapı yatırımlarının sürekliliği için sponsorluklar; modern futbolun vazgeçilmez öğesi durumunda. Beşiktaş olarak kulübümüze finansal katkı sunarken; değer yaratacak, dünyada rekabetçi konumda olmamızı sağlayacak, markamızı güçlendirecek iş birlikleri yapmaya özen gösteriyoruz. Rain de, kripto varlıklar gibi yeni ve hızla gelişen bir sektörde uluslararası başarı yakalamış ve öncü olmuş bir kuruluş. Global kripto pazarında güvenilir ve güçlü bir yeri olan Rain’in, bu anlamda bizim için çok doğru bir tercih olduğunu düşünüyoruz. 120. yılımızı, futbol tarihine geçecek bir iş birliğiyle ve Rain ile kutlayacak olmaktan çok mutluyuz. Bu anlaşmayla birlikte; yeni forma göğüs ve tribün sponsorumuz Rain ile takımımızla ve milyonlarca taraftarımızla gücümüze güç katarak yolumuza devam edeceğiz. Bu noktada büyük Beşiktaş taraftarını; hızlı, kolay ve güvenilir hizmetleriyle kripto varlık sektöründe fark yaratan Rain markasıyla tanıştırmak da bizi ayrıca memnun ediyor. Her zaman olduğu gibi yanımızda olmalarını beklediğimiz taraftarlarımıza, Rain uygulamasını indirip güvenle kullanmaya başlayarak, yeni sezonda da takımlarına destek olabileceklerini belirtmek istiyorum. Bugün burada duyurduğumuz, Beşiktaş JK ile Rain arasındaki iş birliğini her iki taraf için de önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Bu tarihi nitelikteki anlaşmanın Rain’e ve Kulübümüze hayırlı olmasını, futbolumuz için yeni kapılar açmasını ve büyük başarıların habercisi olmasını dilerim.

Rain Kurucu Ortağı ve CEO’su Joseph Dallago, Beşiktaşımızın başarılarına destek verecek olmaktan duydukları heyecanı ifade ettiği konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Rain olarak 2017’den bu yana tüm dünyada insanların kripto varlıklara güvenilir şekilde erişmesini sağlıyoruz. Ortadoğu bölgesinin en büyük lisanslı kripto varlık platformuyuz. Türkiye, faaliyet gösterdiğimiz coğrafya için çok önemli bir ülke. Bizim sektörümüzde Türkiye’de yoksanız, başarılı sayılmazsınız. Biz de Rain’in iş modelini Türkiye’ye taşıdık ve bölgesel genişleme hareketimizin odağına Türkiye’yi aldık. Rain ile 2021 yılında global çapta 1.9 milyar doların üzerinde işlem yapıldı. Aktif kullanıcı sayısı ise 180 bini aştı. 2022’de bu sayının hem globalde, hem de Türkiye’de artarak devam edeceğine inanıyoruz ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Rain olarak biz, bir finansal kurum vizyonuyla çalışıyoruz. Yeni kripto ekonomisinde kilit ve öncü bir rol oynadığımızı düşünüyoruz. Bankacılık sektörüyle güçlü ilişkilerimiz, kripto alanında verdiğimiz eğitimler ve desteklerle güvenilir bir hizmet ortamı inşa ettik. 2021 bizim için bir dönüm noktasıydı ama Rain için bu daha başlangıç. 2022’de de iki kat büyüme hedefiyle ekibimizi genişletmeye, teknolojimize ve sektöre yatırım yapmaya devam edeceğiz. Rain olarak dünyada birçok marka iş birliğine imza atıyoruz. Özellikle de spor alanındaki ortaklıklara büyük önem veriyoruz. Bahsettiğim gibi; Türkiye’nin Rain için özel bir yeri var ve bugün duyurduğumuz Beşiktaş sponsorluk anlaşmamızı çok önemli bir kilometre taşı olarak nitelendiriyoruz. Çünkü bunun dünya çapında bir iş birliği olacağını düşünüyoruz. Beşiktaş gibi köklü geçmişe sahip bir kulübün 120. yaşını kutlayacağı çok özel bir sezon var önümüzde. Bu özel yıl dönümünü birlikte karşılayacak olmak bizi hem heyecanlandırıyor hem de gururlandırıyor. Rain olarak, yeni sezondan itibaren iki yıl boyunca Beşiktaş’ın değerli formasının göğsünde yer alacağız ve başarılarını destekleyeceğiz. Önümüzdeki sezonu milyonlarca Beşiktaş taraftarı gibi biz de dört gözle bekliyoruz. Futbol dünyasında heyecanı yükselteceğini düşündüğümüz bu ortaklık, Rain’in Türkiye’deki kullanıcılarla buluşması ve hedeflediğimiz gibi sektöründe önemli bir aktör olması için de çok iyi bir fırsat. İki yıl boyunca Beşiktaş’ın başarılarına destek verecek olmak da bizi ayrıca heyecanlandırıyor. Rain, dünyada olduğu gibi gelecekte de Türkiye’de sporla iç içe olmaya ve katkılarını sunmaya devam edecek.”

Rain Türkiye Genel Müdürü Mehmet Çamır, lansmanda şunları söyledi:

“Rain markasıyla ülkemizde yapacağımız önemli iş birlikleriyle sektörümüzde fark yaratacağımıza inanıyoruz. Bugün bunların ilkini sizlerle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyorum. Kuruluşunun 120. yılında ismimizi hem Beşiktaş’ın göğsüne yazdırmaktan hem de dünyaca ünlü stadına taşımaktan gurur duyuyoruz. Bir süredir Türkiye’deki kullanıcılarımızla buluşmak için hazırlıklarımızı sürdürüyorduk. Şimdi bunun meyvesini alıyoruz ve Rain olarak yeni bir döneme adım atıyoruz. Bu iş birliğini Türkiye’de yapmak istediklerimizi herkese anlatmak için iyi bir fırsat olarak değerlendireceğiz ve 20 milyonu aşkın Beşiktaş taraftarının yanında olacağız. Bu anlaşma ile Rain kullanıcıları da futbolcularla tanışma, forma ve maç bileti kazanma, kamplara katılma gibi birtakım ayrıcalıklara sahip olacak.”{jcomments on}

https://bjk.com.tr/tr/haber/83252/besiktas-jk-rain-sponsorluk-anlasmasi-lansmani-vodafone-parkta-yapildi.html

                    linkedin-logo Paylaş                        Flipboard -logo Paylaş

Bu İçerik  13901  Defa Okunmuştur
 

Degerli yazarimiz Futbol Ekonomi Site Yetkilisi Perşembe, 22 Eylül 2011.

YAZARIN DIGER YAZILARINI GORMEK ICIN TIKLAYIN

Neden Futbol Ekonomisi?

 

www. Futbolekonomi.com’un  vizyon ve misyonu temel olarak  Futbol Ekonomisi Stratejik Araştırma Merkezi’nin (FESAM) vizyon ve misyonuna paralel ve aynı düzlemdedir.

 

Bu bağlamda temel misyonumuz: Futbolun yerel ve küresel makro özelliklerini incelemek ve yeni yapısal modeller önermek; bu kapsamda entelektüel gelişimi hızlandırmak ve buna ilişkin referans olabilecek bir database oluşturmak ve bunu tüm futbol araştırmacılarının emrine sunmak... Bu amaçla yapılan çalışmaları yayımlamak; gerekli her türlü bilimsel futbol araştırma ve geliştirme projelerine entelektüel anlamda destek vermek.

 

Temel Vizyonumuz: Önerilen yeni modellerin gerçekleştiğini görmektir.

 devamı >>>

finansal-futbol-anim-1

tugrulaksar_ge_roportaj

Tuğrul Akşar Güngör Urasın sorularını yanıtlıyor

  Yazar Tuğrul Akşar,
Milliyet Gazetesi Yazarı Güngör Uras'ın
sorularını yanıtlıyor.
detay için tıklayınız..

 

Spor Endexi

 

05/06/2024

Kapanış Günlük
Değişim %
  BİST 100

10.350,96

-0,13

 bjk BJKAS

36,94

-6,48

 fb FENER

155,30

+3,26

 gs GSRAY

8.41

-6,87

 trabzon TSPOR

2,14

-7,76

   SPOR ENDEKSİ

4.725,30

-3,65

Videolar

Tuğrul, Tuğrul Akşar, Pusula, Ekonomi, Futbol, Futbol Ekonomi, Mali,VİDEONUN DEVAMI VE DİĞER VİDEOLAR İÇİN TIKLAYIN.

İstatistikler

İçerik Tıklama Görünümü : 40460675

TRENDYOL SÜPER LİG 2023-2024 SEZONU

  

 

 Sıra TAKIMLAR 0 G B M A Y AV
Galatasaray 38 33  3   2  92 26 66  102 
2 Fenerbahçe  38  31    6  1 99  31   68

99

3 Trabzonspor  38  21 4  13 69  50 19 67
4 Başakşehir 38   18   7  13 57  43  14 61
5 Kasımpaşa 38 16 8  14   62  65 -3 56
6 Beşiktaş 38  16 14 52  47 

  5 

 56 
7

Sivasspor

38 14  12  12   47 54  -7 54
8 Alanyaspor 38 12 16

10 

53  50 52 
9 Rizespor 38 14  16  48  58  -10 50 
10

Antalyaspor

38 12  13 13 44  49   -5  49
11 Gaziantep 38 12 18

50 

57   -7  44
12 AdanaDemir 38 10  14  14 54  61 -7  44  
13 Samsunspor 38  11 10

17 

42  52  -10  43
14 Kayserispor 38 11  12 15  44  57  -8  41
15 Hatayspor 38  14  15 45 52  -7  41
16

Konyaspor

38

9

14  15 40  53  -13 40
17 Ankaragücü 38  16 14  46  52  -6  40 
18 Karagümrük 38  10  10 18 49 52  -3 40

19

Pendikspor  38 9 10 19 42 73 -31   37  

20

İstanbulspor 38 4 7 27 27 80 -53 16

Okur Yazar


Futbolun ekonomisi, mali, hukuksal ve yönetsel kısmına ilişkin varsa makalelerinizi bize gönderin, sizin imzanızla yayınlayalım.

Yazılarınızı  info@futbolekonomi.com adresine gönderebilirsiniz. 

 

 

Annual Review of Football Finance 2023

Annual Review of Football Finance 2023

Deloitte Sports Grup'un Avrupa Futbol Finansmanına ilişkin 32. kez düzenlediği yıllık futbol finans raporuna göre, Avrupa futbol pazarı 2021 - 22 sezonunda bir önceki yıla göre %7 büyüyerek 29.5 Milyar Euro büyüklüğüne ulaştı. Rapora ulaşmak için tıklayınız

Deloitte Money League - 2024

Deloitte Money league 2024

Deloitte Money League Raporunu 27. kez yayınladı. Rapora göre Avrupa'nın en zengin 20 kulübünün 2022-23 sezonunda gelirleri toplam 10.5 Milyar Euro'ya ulaştı. Raporu okumak için tıklayınız.

UEFA Kulüp Finans&Yatırım Raporu 2024

 

UEFA Raporu-2023

UEFA Kulüp futbolunun finansal durumları ve yatırımlarına ilişkin yıllık görünüm ve benchmark raporunu yayınladı. Okumak için tıklayınız

 


 

2021-Money-league-Raporu

 

Yirmidördüncü Deloitte Money League raporuna göre Barcelona'nın 715.1 Milyon Euro'luk geliriyle ilk sırada yer aldığı, tamamı merkez lig kulüplerinden oluşan ve bir önceki yıla göre gelirleri %12 azalan Para Ligi raporunu okumak için tıklayınız

 


 

 

annual report 202021 photo

 

Avrupa Futbolunun patronu UEFA’nın gelirleri 5.7 Milyar Euro’ya Ulaştı. Raporu okumak için tıklayınız.

 


 

 UEFA-Kulup-Futbolu-Lisanslama-2023


UEFA’nın 2023’te yayınladığı en son  Kulüp Lisanslamaya İlişkin Karşılaştırma raporuna göre kulüpler Pandemi döneminde 7.3 Milyar Euro zarar ettiler. UEFA raporu, Avrupa kulüp futbolunun endişe verici bir resmini çiziyor. Raporu okumak için tıklayınız.

 


    

191112 Aktifbank Ekolig

 

Türk futbolunun gelirlerinin ve ekonomik görünümünün mercek altına alındığı Futbol Ekonomi Raporu – EkoLig'in dördüncü sayısı yayınlandı. Süper Lig’in 2017-2018 sezonu sonunda 3,2 milyar TL olan geliri, 2018-19 sezonunda 4,2 milyar TL’na ulaştı. Bkz.

 

 

master bm report lowres

 

The European Club Footballing Landscape 2022


UEFA'nın Avrupa Lulüp futboluna ilişkin 13, kez yayınladığı, Covid-19'un etkilerinin de analiz edildiği raporu okumak için Bkz.


 

 EkoSpor-y

“Ekospor’un aylık bültenlerinden haberdar olmak için tıklayınız”

 

Süper lig Marka değeri araştırma

''Taraftar Algısına Göre Türkiye Süper Ligi Marka Değerini Etkileyen Faktörlerin ve Marka Değeri Boyutlarının Değerlendirilmesi'' Prof. Dr. Musa PINAR öncülüğünde yapılan bu araştırmayı okumak için tıklayınız.

 

 

the-european-elite-2019

KPMG Avrupa’nın 32 Elit Kulübünün değerlemesini yaptı. Süper Lig’den Galatasaray ve Beşiktaş’ın da bulunduğu bu raporda en değerli kulüp 3.2 Milyar Euroluk değeriyle Real Madrid oldu. Raporu okumak için tıklayınız.
 

Endustriyel_futbol

 

Futbolda Endüstriyel Denge ve Başarı Üzerine

Futbolun Endüstriyel gelişimi, kulüplerin sportif ve iktisadi/mali yapılanışını derinden etkiliyor. Dorukhan Acar’ın Kurumsal Yönetim temelli yaklaşımı ile "Futbolda Endüstriyel Denge ve Başarı"yı okumak için tıklayınız

 

 

Türkiye'de Kadın Futbolunun Gelişimi ve Günümüzdeki Durumu

 

imagesCAVM4O4L

 

Dr. Lale ORTA’nın Kadın Futboluna Entelektüel Bir Yaklaşım Sergilediği makalesi için tıklayınız.” 

 

 

İngiliz Futbolunda Kurumsal Yönetişim Üzerine

 

governance_in_football

 

Tüm kulüplerimize ve Türk Futbol yapılanmasına farklı bir bakış açısı kazandırabileceğini düşündüğümüz, İngiliz Parlementosu’nun Kültür, medya ve spor Komitesi’nin hazırladığı raporu okumak için tıklayınız. 

 

money-and-soccer

“Money scorring goals”, Gerçekten de “Para Gol Kaydedebiliyor mu? “

Euro 2012’nin olası ekonomik etkilerini
okumak için tıklayınız. FFP

Futbolda Finansal Sürdürülebilirlik Kapsamında ''Finansal Fair Play Başa Baş Kuralı ve Beşiktaş Futbol Kulübü Üzerinde Bir Uygulama 
Hüseyin AKTAŞ/Salih MUTLU,

okumak için tıklayınız.